Zara Temizlik

Havuz Temizlik Şirketi

(0216)415 25 58
(0532)264 50 62

Bulunduğunuz YerAna SayfaHavuz Temizlik

HAVUZ TEMİZLİK

Havuzlar onlarca, hatta yüzlerce insanın bir arada kullandıkları yerlerdir. Özellikle de su olmasından dolayı enfeksiyon etkenlerinin yayılma olasılığı çok daha fazladır. Bu nedenle havuz temizliği oldukça büyük önem taşımaktadır. Doğru bir şekilde temizlenen havuzlarda enfeksiyon ve hastalık riski çok azdır. Fakat profesyonelce, doğru şekilde, düzenli aralıklarla temizlenmeyen havuzlarda her zaman bir hastalık ve enfeksiyon riski bulunmaktadır. Zara Temizlik Şirketleri, havuzlarınızın profesyonelce ve en iyi şekilde temizlenmesi için gerekli tüm koşulları sağlamaktadır.

Havuz temizliğindeki ilk önemli nokta temizlemede kullanılacak olan malzemelerin seçimidir. Temizlik için en uygun malzemeler seçilmeli ve kullanılmalıdır. Enfeksiyon etkenlerine karşı etkili ve her türlü kiri, lekeyi yok edecek temizlik ürünleri kullanılmalıdır. Havuz temizliğinde suyun bakımı da yapılmalıdır. Yani pH değeri uygun seviyelere getirilmeli, dezenfektanlar kullanılmalıdır. Ayrıca yosun giderici ve önleyici ürünlerin de kullanılmasında yarar vardır.

Havuz temizliğinde son zamanlarda kullanımı oldukça artan temizlik robotları da gayet etkilidir. Elektrikli süpürge gibi işlem yapan bu temizleyiciler havuzun tabanındaki lekeleri ve pislikleri etkili bir şekilde temizlemektedir. Teknolojinin tüm olanaklarını kullanan Zara Temizlik Şirketleri sizlere etkili temizlik sunmaktadır.

Havuz temizliği görünümün dışında sağlık açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle düzenli aralıklarla havuz ve havuz suyu kontrol edilmeli, pH değerleri ölçülmeli ve mikrobiyolojik analizler yapılmalıdır. Ayrıca düzenli olarak su temizliği, havuz zemini ve çevre temizliği de yapılmalıdır.